Együttműködésben a Magyar Természetvédők Szövetségével
Egyesületünk tagszervezete, így több projektben együttműködő partnere a Magyar Természetvédők Szövetségének.
A koronavírus-járvány rámutatott globalizált életünk fenntarthatatlanságára. A problémák okai közösek: túl sok erőforrást vettünk el a természettől, közösségeinket alárendeltük egy életidegen gazdaságnak, kényelmünkre és anyagi fogyasztásunkra koncentráltunk, önhitté váltunk – azt gondoltuk, a hozzáállásunk okozta problémákat a tudomány és a technika meg fogja oldani. Gyökeres változásokra van szükség, ezért indítottunk petíciót Életigenlő társadalmat és gazdaságot! címmel száz közéleti személy támogatásával.
A petíciót itt lehet aláírni: https://mtvsz.hu/peticiok/eletigenlo-tarsadalmat-es-gazdasagot
Az első 100 aláíró listája: https://mtvsz.hu/eletigenlo-tarsadalmat-es-gazdasagot-elso-szaz-alairo
Az Életigenlő társadalmat és gazdaságot! online szeminárium előadásai: https://mtvsz.hu/hirek/2020/07/eletigenlo-tarsadalmat-es-gazdasagot-online-szeminariumok
További részletek: https://mtvsz.hu/hirek/2020/07/tizezren-az-eletigenlo-tarsadalomert-es-gazdasagert
Az Európai Bizottság kereskedelmi egyezményt köt a Mercosurországokkal (Dél-amerikai Közös Piac: Argentína, Brazília, Paraguay, Uruguay). Ratifikálása esetén a két blokk által valaha kötött kereskedelmi egyezmények közül ez lenne a legnagyobb az érintett polgárok számát tekintve. Az egyezmény azonban óriási károkat okozna az emberek és a bolygó számára.
Az egyezmény következményeivel kapcsolatos kiadvány ITT tölthető le.
Csatlakoztunk az MTVSz projektjéhez, aminek célja, hogy az EU Közös Agrárpolitikája által elősegítse a gazdák és fogyasztók közötti kapcsolat kialakulását, erősítse a gazdák, termelők tisztességes jövedelemhez való jutását, a rövid ellátási láncok erősítésén és a helyi élelmiszerek népszerűsítésén keresztül. Aktualitása, hogy most zajlik az EU Közös Agrárpolitikájának 2020. utáni tervezési folyamata, így a projekt által bekapcsolódhatunk a hazai Stratégiai Terv megalkotási folyamatába.
Ennek elősegítésére klubot szerveztünk, ahol előadást hallottunk az EU Közös Agrárpolitikájáról, a tervezés folyamatáról. Ezután három gazda és termelő mesélt mindennapjairól, örömeiről és nehézségeiről.
Meghallgathattuk hitvallásukat, hogy mi miatt kötődnek a kézműves termékek előállításához. Bemutatták termékeiket, megismerhettük készítésük módját, majd következett a kóstolás. Különféle sajtok, savanyúságok, szörpök, lekvárok és zöldséges krémek várták az érdeklődőket.
A nagyon jó hangulatú találkozón az értékes gondolatok és a finom falatok mellett érdekes életutakat ismerhettünk meg, s egy totót is kitöltöttünk.
Egészséges étel helyi gazdáktól - totó
Fényképek a rendezvényről: